خوراک گوسفند

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خوراک دام

مواد خوراکي مورد استفاده در تغذيه گوسفند از منابع زير منشأ مي گيرد 1- از علوفه هاي سبز مانند علوفه هاي سبز مرتعي ، علوفه هاي تيره غلات و حبوبات 2-ريشه ها وغده ها 3- دانه ها و مازاد محصولات کشاورزي 4- باقيمانده کارخانجات نظير مازاد کارخانه هاي آردسازي، مازاد کارخانجات قند- خوراک با منشأ حيواني شامل مازاد کشتارگاه ها( پودر گوشت، پور استخوان، چربي هاي حيواني) اصطلاحا" به مواد علوفه اي که داراي انرژي زياد ، حجم کم و فيبر کم داشته باشند،کنسانتره مي گويند.يونجه، علوفه هاي سبز مراتع ، سيلاژ ساقه ذرت و ... را علوفه خشبي مي نامند.دانه هاي غلات و حبوبات و محصولات فرعي نظير کنجاله ها و باقيمانده کارخانجات جزء مواد کنسانتره اي محسوب مي شود.
يونجه: يونجه گياهي خوشخوراک بوده و از نظر پروتئين، کلسيم و ويتامين بسيار غني است. ارزش غذايي يونجه بيشتر در برگ هاي جوان و در درجه دوم در ساقه آن است. بنابراين در مصرف يونجه بايد سعي نمود که برگ هاي جوان آن هدر نرود. يونجه را بايدزماني درو کرده و به مصرف رساند که حداقل ده درصد مزرعه به گل نشسته باشد تا اولا" تعادل مواد غذايي آن برقرار گرددو ثانيا" پروتئين هاي نارس باعث بروز نفخ در دام نگردد بعد از گل دهي کامل يونجه ، تا حدود ارزش غذايي آن کاسته مي شود.
دانه جو : دانه جو اگر بصورت بلغوري به گوسفند پرواري خورانده شود. يکي از منابع تامين انرژي براي دام خواهد بود.
کاه: کاه يعني ساقه خشک گياهان تيره غلات و حبوبات که پس از کوبيدن و جداکردن دانه بدست مي آيد. کاه از نظر مواد غذايي بسيارضعيف است. ولي به عنوان غذاي شکم پرکن در تغذيه دام استفاده مي شود. که جهت استفاده در دام پرواري بايد کاه را غني سازي کنيم.
سبوس: غشاء خارجي دانه ها را که ارزش بسيار زيادي براي دام پرواري دارد سبوس مي نامند. سبوس سهل الهضم و پر انرژي است و حالت ملين دارداز سوي ديگر سبوس فسفر زيادي دارد.
مازاد کارخانجات روغن کشي:
مازاد کارخانجات روغن کشي را کنجاله مي نامند. کنجاله ها ارزش غذايي بسيار زيادي مخصوصا" از نظر دارا بودن پروتئين دارند و يکي از اساسي ترين خوراک هاي گوسفند هاي پرواري به شمار مي روند.کنجاله ها شامل کنجاله تخم پنه و کنجاله سويا مي باشد.
نشاسته :نوعی از نشاسته می باشد که حاوی فیبر، کربوهیدرات، پروتئین و دارای انرژی و ارزش غذایی بالا بوده و به عنوان مکمل با توجه به موارد مصرف، طبق فرمول در جیره غذایی دام و طیور قرار می گیرد. این نوع نشاسته کاملا طبیعی و فاقد هرگونه مواد شیمیایی بوده و جهت بهبود پایداری و افزایش چسبندگی پلت و انرژی جیره مورد مصرف قرار می گیرد.


کیان دانه پارس

گروه تولیدی کیان دانه پارس با بیش از 15 سال حضور در عرصه تولید خوراک دام , طیور و آبزیان توانسته است , با تکیه بر تجربه و دانش و استفاده از مشاورین بین المللی سهم قابل توجهی از بازار خوراک دام , طیور و آبزیان را کسب نماید.

این مجموعه با گستره تولید خوراک دام , طیور و آبزیان با کیفیتی ممتاز و فرمول های تخصصی و علمی توانسته است رضایت بالای مشتریان خود را در تمامی شرایط اقلیمی ایران کسب نماید.

اطلاعات تماس

تماس همراه:09126181813

فکس:15-44499013

آدرس:

تهران میدان پونک بلوار میرزا بابایی خیابان عدل جنوبی شماره 14 واحد 5

ساعات کار :

شنبه تا چهار شنبه : 9 صبح تا 5

پنج شنبه: 9 صبح تا 2

جمعه: تعطیل

نقشه

© 2018 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد کیان دانه پارس محفوظ می باشد . | طراحی توسعه و راه اندازی توسط OFOGHIT